1

Temat: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

Wykonawca opusił plac budowy nie zabezpieczając go. Pomimo wezwań przez Zamawiającego nie powrócił na budowę, zabrał swoj sprzet i odjechal. Moje pytanie brzmi jak najlepiej i najszybciej, bez przetargu zlecic prace innemu Wykonawcy? Na podstawie jakiego przepisu? Jak umotywować? Jakieś wg Was jest najlepsze rozwiązanie?

2

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

Macie korespondencję lub inne dowody na to że opuścił plac budowy, teraz kary umowne zgodnie z umową, po tym jak najbardziej wyłonić nowego wykonawcę (zinwentaryzować zakres zadania) wycenić pozostałą część nie wykonaną i adekwatnie do jago wartości postępowanie.

3 (edytowany przez aszantap 2017-12-22 08:57:49)

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

mamy korespondencje, wycene tez. Jestesmy ponizej progów UE ale w ustawie. Mysle nad zastosowaniem art. 67 ust. 1 pkt 3. choc to bedzie trudne do uzasadnienia w obecnej sytucji. Chyba nic innego nie wymyślę sad Zamawiający nie chce rozpisywac przetargu.

4 (edytowany przez Marcel 2017-12-22 08:59:08)

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

A czy taka przesłanka jest w waszym przypadku?

5

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

no nie bardzo....

6

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

tylko co moze negocjacje bez ogloszenia

7

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

Przetarg nieograniczony lub ograniczony smile

8

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

Miałem kiedyś to samo. Niewesoła sytuacja. Zostawili nas z niedokończoną budową i cieknącym dachem. Dach za 600 tys. poszedł z wolnej ręki, ale dokończenie zadania to już przetarg niestety. Przeszło wszystkie kontrole z KIO włącznie. I chyba nie masz wyjścia. Inwentaryzacja, wycena robót niedokończonych i postępowanie niestety.

9

Odp: opuszczenie palcu budowy przez Wykonawcę

Tak, postępowanie tez sie doczytałam. Dziekuje smile i Wesolych Świąt i duzo beztroski smile