1

Temat: wspólne zamówienie

Witajcie,
Zamawiający A i B robią razem projekt partnerski. Obaj kupują w projekcie komputery. Zamawiający A ma w projekcie zakup za 40 tys. zł i w swoim ogólnym budżecie nie ma żadnych innych zakupów na kompy. Zamawiający B ma w projekcie zakup na 100 tys. zł, a w budżecie dla całej instytucji ma jeszcze zakupy kompów z innych środków na 850 tys. zł. Dodatkowo zamawiający B powierzył przeprowadzenie postępowań w swoim imieniu Zamawiającemu A.
1. Czy jeśli przeprowadzi się dwa postępowania oddzielnie dla A i B to zamówienie dla A będzie w trybie rozeznania rynku, a zamówienie dla B przetarg europejski? Oba postępowania będzie prowadził Zamawiający A, tylko jedno "dla siebie" a drugie jako pełnomocnik dla B.
2. Rozumiem że Zamawiający mogą przeprowadzić wspólnie postępowanie, ale jak oszacować wartość zamówienia i jaki tryb wybrać?

2

Odp: wspólne zamówienie

Tryb dla łącznej wartości zamawiającego A i B.

3

Odp: wspólne zamówienie

Ja bym zrobiła jeden PN na usługi , czysta sprawa, z podziałem na zadania dla A i B bez możliwości składania ofert częściowych.

4

Odp: wspólne zamówienie

Czyli przy jednym postępowaniu trzeba przeprowadzić przetarg unijny, tak? Wiadomo, że to trwa dużo dłużej. Ten zamawiający, który ma małe zamówienie będzie wtedy zblokowany i zamiast mieć kompy od razu będzie czekał dwa miesiące albo dłużej. Czy co do zasady można by jednak przeprowadzić dwa postępowania skoro jest tak, że zamówień partnerów w projekcie nie sumuje się i każdy robi to na własny rachunek? Fakt że ustanowili pełnomocnika, ale równie dobrze mógłby to być podmiot zupełnie zewnętrzny, nie związany z projektem.

5

Odp: wspólne zamówienie

zamówienie robi jeden w imieniu dwóch, szacunek trzeba koniecznie połączyć.

6

Odp: wspólne zamówienie

Nadal nie rozumiem dlaczego mam łączyć zamówienia partnerów i razem je szacować. W innych projektach partnerskich które robimy partnerzy sami robią zakupy i nie szacują wartości w skali całego projektu, a tylko w odniesieniu do swojej części.

7

Odp: wspólne zamówienie

Czy będzie to jedno postępowanie?

8

Odp: wspólne zamówienie

Właśnie rozważamy co będzie prościej, stąd moje pytania. Jeśli mogę zrobić szybki przetarg krajowy i rozeznanie rynku to chyba wolelibyśmy robić dwa postępowania. Warunkiem jest, że to dopuszczalne w opisanej na początku sytuacji.