1

Temat: Ocena ofert -procedura odwrócona

Witam,
Przetarg nieograniczony, procedura krajowa. Złożono kilka ofert, wszystkie zbadano pod kątem przesłanek odrzucenia; dokonano rankingu ofert. Jest dopiero drugi dzień po otwarciu ofert; rozumiem, że czekamy teraz 3 dni na złożenie przez Wykonawców oświadczenia o grupie kapitałowej.
Pytanie: czy wzywać już teraz wykonawcę, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, do złożenia dokumentów na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postęp. i podstaw wykluczenia czy poczekać te 3 dni aż otrzymam oświadczenie o grupie kapitałowej?

2

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

czekam

3

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

Ja również czekam.

4

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

czekać

5

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

Czy czekać te 3 dni mimo że w postępowaniu tym zastosowano procedurę odwróconą?

6

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

jak złoży najkorzystniejszy to wtedy można

7

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

Czekaj. Przecież do chwili otrzymania GK nie znasz najkorzystniejszego. Być może ten, który obecnie wydaje się najkorzystniejszy nie złoży informacji o GK i automatycznie ranking się zmieni.

8

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

Dlaczego nie jest znany, przez te 3 dni oczekiwania widzę kto jest czy będzie najwyżej oceniony!

9

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

Markowi chodzi o to że jak nie złoży GK to nie będzie pierwszy w rankingu bo wyleci, więc dlatego czekam na oświadczenie "pierwszego"

10

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

a co w sytuacji kiedy pierwszy W. wyleciał bo nie spełnia warunków udziału, mam jeszcze jedną ofertę w postepowaniu ,  czy mogę  w tym samym dniu wezwać tego drugiego W. o oświadczenie o KG i o wykaz usług? spieszy nam sie bo z tym 1 wykonawcą długo nam zeszło...

11

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

wysłałbym w jednym

12 (edytowany przez Marta 2018-03-15 08:57:52)

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

zamówienie z dofinansowaniem unijnym ,procedura odwrócona, więcej ofert już nie ma

13

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

jeśli nie mam jeszcze oświadczenia  o grupie od najkorzystniejszej w rankingu oferty to czy moge wysłać zawiadomienie o poprawie omyłek?

14

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

wysłałbym

15

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

dodatkowo wykonawca ten musi uzupełnić ośWIADCZENIE DOT. WARUNKóW UDZIAłU(brakuje drugiej strony), MOGE TO ZROBIć JEDNYM PISMEM DOT. UZUPEŁNIENIA GRUPY KAPITAŁOWEJ?

16

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

zdarzyło mi się wszystko w jednym

17

Odp: Ocena ofert -procedura odwrócona

ok tak zrobie, ale już z wezwaniem o wykaz robót musze poczekać bo w siwz mam zapis:

Po badaniu ofert pod kątem spełniania przesłanek odrzucenia, Wykonawca którego oferta została oceniona najwyżej na wezwanie Zamawiającego, składa w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie następujące oświadczenia i dokumenty: