51

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Zgadza się, dlatego też przyjąć się powinno iż właśnie w tym "świętym" terminie dokument jest aktualny, chyba że będą podejrzenia co do jego aktualności to można wzywać.

52

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Przepraszam, ale podepnę się tu pod ten wątek. W związku z narastającymi wątpliwościami proszę Was o podpowiedź. Jakie dokumenty mogą być składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem, oraz które oświadczenia muszą być złożone w oryginale ?
Wiem, że określa to par. 14 .1 i 2 Rozp. w sprawie dokumentów... ale np. zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów - w Rozporządzeniu jest mowa oświadczeniach i dokumentach, natomiast nigdzie w nim nie ma mowy o ww. zobowiązaniu.

53

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Już nie ma "pisemne zobowiązanie" a więc może być kopia "za zgodność".

54

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Marcel, popraw mnie proszę jeśli się mylę:
1) ośw. o spełnianiu warunków - oryginał
2) ośw. o braku podstaw wykluczenia - oryginał
3) ośw. o przynależności / braku do grupy kapitałowej - oryginał
4) zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji - oryginał / kopia za zgodność z oryginałem
5) wykaz robót budowlanych - oryginał / kopia za zgodność ???

Par. 14. 1. Rozporządzenia mówi o oświadczeniach dot. wykonawcy, innych podmiotów i podwykonawcy, które należy złożyć w oryginale.
Par. 14. 2. z kolei mówi o dokumentach innych niż oświadczenia, które należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność.

czyli np. jeśli żądałem na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia z postępowania informacji z KRK to wykonawca musi mi ją złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem (traktuje jako dokument zgodnie z par. 14. 2. Rozporządzenia),
i jeśli dodatkowo żądałem oświadczenia wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu to wykonawca musi mi złożyć je w formie oryginału (traktuje jako oświadczenie zgodnie z par. 14. 1. Rozp.) ? Przepraszam, ale mylą mnie tytuły tzn. np. par. 5 rozporządzenia wymienia ,,Dokumenty jakich można żądać w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania".

55

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Oświadczenia w oryginale.

56

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Przepraszam ale mam pytanie trochę inne . Czy Wykonawca może się okazać wyciągiem  z konta firmowego w celu udowodnienia posiadania środków ?
Bardzo proszę  o informacje sprawa pilna.

57

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

http://www.blogprzetargi.pl/menu/odpowiedzi-na-pytania/potwierdzenie-stanu-salda-moze-byc-dokumentem-potwierdzajacym-wysokosc-posiadanych-srodkow-finansowych/

58

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Zgodnie z treścią art. 26 ust. 1 ustawy Pzp (zamówienia równe lub powyżej wartości progów UE) zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp. W świetle art. 26 ust. 2 ustawy Pzp (zamówienia poniżej progów UE) zamawiający może wystosować w/w wezwanie.

    Zamawiający dokonuje zatem weryfikacji pod kątem wykazania okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, jedynie w odniesieniu do tego wykonawcy, którego ofertę ocenił najwyżej, tj. wykonawcy, który uplasował się na najwyżej pozycji w rankingu ofert. Należy przy tym rozróżnić proces dokonywania faktycznej oceny ofert przez zamawiającego od formalnej czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jaką jest wybór najkorzystniejszej oferty, o której zamawiający informuje pozostałych wykonawców, stosownie do art. 92 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Tym samym zamawiający wzywa do przedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia z postępowania po dokonanej ocenie ofert, ale przed formalnym poinformowaniem wykonawców o czynności wyboru oferty najkorzystniejszej.
Różnica w art.26.2 < progu ,że może wezwać ...
Czyli ja mam takie samo zdanie jak Katiqq ma mieć aktualne na dzień wezwania!!!
Co oczywiście wcale nie gwarantuje ,że w momencie zaczynania robót wykonawca będzie miał je na koncie bo może mieć konto zerowe - no ale w ustawie mają być w porządku papiery.

59

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Nie na dzień wezwania a na dzień złożenia myszko.

60

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Marcel napisał/a:

Już nie ma "pisemne zobowiązanie" a więc może być kopia "za zgodność".


§ 14.
1. Oświadczenia,  o których  mowa  w rozporządzeniu  dotyczące  wykonawcy  i innych  podmiotów,  na  których
zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale

61 (edytowany przez Marta 2017-09-20 12:06:15)

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

u mnie taka sytuacja: otwarcie ofert 29.08.2017, razem z oferta oraz na wezwanie z art. 26.1 zlozona opinia banku wystawiona 10.08.2017  z info że dokument wazny przez okres 1 miesiaca od daty wystawienia.
w ocenie banku zdolnosc kredytowa wykonawcy wynosi 5 mln, zamawiajacy wymagal 1 mln.
czy dokument jest ok?aktualny jest na dzien zlozenia?? chyba nie bo byl wazny do 10.09.2017.?wezwac z art. 26.3. czy moze 26.2f?

62

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

help!

63 (edytowany przez mickeymouse 2017-09-20 12:49:47)

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

a czemu nieaktualny skoro zgodnie z rozporządzeniem:
... informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert

Termin składania ofert był 29.08.2017 a dokument jest z 10.08.2017 więc wg mnie potwierdza zdolność kredytową w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem TSO

64

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Jest ok.

65 (edytowany przez Marta 2017-09-21 06:24:18)

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

rozumie ze jest ważny i aktualny n a dzien TSO ale czy aktualny na dzień złożenia w wyniku wezwania z 26.1.?

66

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

namieszali z tą aktualnością, jakby czytać literalnie to trzeba by się dopytać czy prawidłowy dokument (bo ważny na TSO) jest nadal aktualny to znaczy czy dalej mają taką zdolność kredytową

67 (edytowany przez Marta 2017-09-21 07:17:55)

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

jo napisał/a:

namieszali z tą aktualnością, jakby czytać literalnie to trzeba by się dopytać czy prawidłowy dokument (bo ważny na TSO) jest nadal aktualny to znaczy czy dalej mają taką zdolność kredytową

ok dopytać  wykonawce ale on w odpowiedzi tylko oswiadcza czy musi nowa opinie zlozyc?to samo mam z us i zus podmiotu 3

68

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

moze zastosuje 26 ust.4 proszac o wyjasnienie czy na dzien zolozenia nadal nie zalega ze skaldkami?jesli w odpowiedzi na wyjasnienia oswiadczy ze nie zalega lub zlozy nowsze zaswiadczenia  to bedzie ok?

69 (edytowany przez mickeymouse 2017-09-21 10:18:41)

Odp: Ważność dokumentów na dzień ich złożenia

Nie jestem ze strony Zamawiającego ale na zdrowy rozsądek po coś są te ramy czasowe z rozporządzenia (1 m-c opinia z banku, 3 mies. ZUS i US, 6 m-cy KRK).
Dla mnie aktualny na dzień złożenia to znaczy - tutaj w przypadku opinii bankowej potwierdzający zdolność w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania oferty.