1

Temat: kto inny wpłaca wadium

Witam,
mam taka sytuacje wadium wpłaca inna osoba niż składająca ofertę, wpisując w tytule przelewu nazwę wykonawcy oraz nazwę przetargu zgodnie ze złożona ofertą. wadium w formie gotówki wpłacone  przelewem: kwota się zgadza. Czy wadium należy uznać? Pierwszy raz mam taka sytuację?

2

Odp: kto inny wpłaca wadium

http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/czytaj/-/artykul/czy-wniesienie-wadium-przez-inny-podmiot-niz-wykonawca-nalezy-uznac-za-prawidlowe

3

Odp: kto inny wpłaca wadium

Dlaczego mięłabyś nie uznać. Jeśli w tytule przelewu masz wszelkie informacje pozwalające zidentyfikować wykonawcę. którego oferta ma być zabezpieczona tym wadium to nie ma się nad czy zastanawiać.

4

Odp: kto inny wpłaca wadium

Witam,
Ja też w temacie wadium....wadium wpłynęło w określonej kwocie na konto zamawiającego. Zostało opisane tak, że jestem w stanie zidentyfikować wykonawcę. Ale przelew wpłynął z firmy Blue Media -  krajową instytucją płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiada zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności BlueCash. Komu zwrócić ewentualnie wadium?