1

Temat: Oferty częściowe

Witam. W PN na RB miałem podział na części tj. budowę trzech dróg wszystkie Oferty przewyższają kwotę jaką mogę dać na realizację. szefo che uwalić dwie częścii a kasę przerzucić na jedną. mogę tak???

2

Odp: Oferty częściowe

Tak.

3

Odp: Oferty częściowe

Aha. czyli dwie części uwalam z art. 93.1.4 a na trzecią prowadzę dalej procedurę.

4

Odp: Oferty częściowe

Tak... a jaką kierujecie się decyzją które unieważnicie a którą zostawiacie?

5

Odp: Oferty częściowe

szef zapałki będzie ciągnoł z radnymi smile

6

Odp: Oferty częściowe

Nie ma śmiechu, bo to nie jest taka oczywista sprawa.

7

Odp: Oferty częściowe

powiem tak. każda droga jest w innej miejscowości i w innym stanie technicznym. i teraz nie wiem jakie kryteria zastosować. wiem że skarbnik "znajdzie kasę" żeby zrobić dwie drogi. nie wiem jak to będzie żeby kontroli racjonalnie wytłumaczyć że jedną cześć unieważniamy a na pozostałe nagle mamy kasę. co radzisz?

8

Odp: Oferty częściowe

Zdecydowanie jak Marcel, sprawa nie jest oczywista. Osobiście w takich sytuacjach skłaniam się do unieważnienia wszystkich części.

9

Odp: Oferty częściowe

a więc jeśli kwoty ofert przekraczają budżet na wszystkie części to uwalam cały przetarg?
podajcie jakieś wyroki albo orzecznictwa żebym miał jakąś kartę przetargową

10

Odp: Oferty częściowe

A ja uważam,że lepiej zrobić dwie drogi niż żadnej i to zależy tylko od budżetu i skarbnika, jeżeli dostaniesz dyspozycje pisemną to nie masz się co martwić. Każda część stanowi odrębne postępowanie i można do dwóch dodać brakujące środki finansowe, ale to zależy od uwarunkowań gminnych.

11

Odp: Oferty częściowe

a GK wykonawcy powinni mi złożyć na każdą część oddzielnie? bo w siwz pisałem, że muszą spełnić warunki udziału dla każdej części oddzielnie. czyli każdy dokument X4 tak? referencje wykaz robót itp? mam rację?

12

Odp: Oferty częściowe

Przepraszam dokumenty x3 bo przetarg na 3 podzielony

13

Odp: Oferty częściowe

zielony26 napisał/a:

a GK wykonawcy powinni mi złożyć na każdą część oddzielnie?

Nie.