1

Temat: 6a

Odstępujemy od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy - nieterminowe dostawy. czy można z 6a skorzystać by szybko dokonać zamówienia bo inaczej laboratorium stanie? część nie przekracza 20% i oczywiście poniżej kwoty. czy stosujecie 6a tylko przed rozpoczęciem procedury PN?

2

Odp: 6a

jak najbardziej uzasadnione

3

Odp: 6a

bo tak się zastanawiałam czy WR 67.1.3 czy 6a ale z 6 a będzie szybciej . dzięki za podpowiedź

4

Odp: 6a

czy wartośc tej części przekracza czy nie przekracza 30 000 euro?

5

Odp: 6a

wydaje mi się że ta część która pozostała po odstąpieniu to zamówienie odrębne którego nie należy łączyć z tym co było wcześniej udzielone, więc nawet 6 a nie stosuje się, lecz po prostu procedurę właściwą jak do wartości tego zamówienia które pozostanie teraz do realizacjo po odstapieniu

6

Odp: 6a

nie przekracza - nie doczytałem

7

Odp: 6a

Ale tu moim zdaniem wygląda to tak:
Rozwiązali umowę i muszą zrobić nowe postępowanie na które potrzeba czasu (na zastosowanie procedury) a że są spełnione wszystkie warunki do zrobienia zamówienia z 6a (poniżej 20%, poniżej określonej kwoty) to robią a potem na spokojnie PN - tak wg mnie to wyglada

8

Odp: 6a

ZB, dokładnie tak smile dzięki

9

Odp: 6a

janek159 napisał/a:

wydaje mi się że ta część która pozostała po odstąpieniu to zamówienie odrębne którego nie należy łączyć z tym co było wcześniej udzielone, więc nawet 6 a nie stosuje się, lecz po prostu procedurę właściwą jak do wartości tego zamówienia które pozostanie teraz do realizacjo po odstapieniu


ja zrobiłabym jak powyżej smile

10

Odp: 6a

wydaje mi się że ta część która pozostała po odstąpieniu to zamówienie odrębne którego nie należy łączyć z tym co było wcześniej udzielone, więc nawet 6 a nie stosuje się, lecz po prostu procedurę właściwą jak do wartości tego zamówienia które pozostanie teraz do realizacjo po odstapieniu


Może ja z uporem maniaka drążę swoja tezę, ale czy "część która została po odstąpieniu od umowy" nie będzie już nowym zamówieniem (częścią nowego zamówienia). Odstąpienie od umowy już nastąpiło więc robimy nowy przetarg na nowy okres np. 12 miesięczny. Korzystamy z 6a w w tym czasie robimy PN???

11

Odp: 6a

Jeżeli mówimy o nowo przygotowywanym postępowaniu na nowy okres np 12 miesięcy i szybko chcemy udzielić zam na krótki czas po to aby przygotować nowy przetarg to ZB ma rację. 20 % to ta część na już.

Wcześniej rozważał em inną sytuację.

12

Odp: 6a

Jeżeli mówimy o nowo przygotowywanym postępowaniu na nowy okres np 12 miesięcy i szybko chcemy udzielić zam na krótki czas po to aby przygotować nowy przetarg to ZB ma rację. 20 % to ta część na już.

Wcześniej rozważał em inną sytuację. Przedstawiony problem nie wyjaśniał czy chodzi tylko o cześć po odstąpieniu czy o nowe zamówienie na ookres np kolejnego całego roku.