1

Temat: Błędna stawka Vat na umowie

Witam, Wykonawca złożył ofertę ze stawka Vat 0%, została podpisana umowa ze stawka 8% (wina Zamawiającego, niedopatrzenie a może i nawet nadgorliwość we własnym interpretowaniu przepisów do. Vat), faktura wystawiona zgodnie z umową.
Kontrola wyłapała błąd, czy macie Państwo jakieś sugestie jak mogłabym z tego wybrnąć. Dziękuje

2

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

o kurde, to się narobiło, ja nie mam sugestii

ale może nie mówcie, że zamawiający poprzez swoją nadgorliwość sam dopisał VAT

3

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

do wartosci oferty doliczono 8% czy z czy wartość z oferty potraktowano jako brutto??

4

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

wartość z oferty potraktowano jako brutto

5

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

czyli w rankingu ofert się nic zmieni więc może to nie będzie duże przewinienie

6

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

no, realizacja umowy w cenie niezgodnej z ofertą

7 (edytowany przez jo 2016-07-21 11:24:14)

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

cena ta sama jak zrozumiałem tylko wartość netto będzie inna

8

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

Wartość brutto na ofercie 4000,00 stawka 0%, w umowie zapis że wykona zadanie za 4000,00 w tym 8%, na fakturze brutto 4000,00, stawka 8% tylko netto inne, pomniejszone o Vat.
Usługę wykonywała szkoła która zarówno stosuje stawkę 0 jak i 8, niestety robiąc umowę najnormalniej na świecie (wcześniej robili usługę z 8% ) pracowałam na poprzednim dokumencie i nie spojrzałam na ofertę , koniec roku i ogromy pośpiech bo impreza mikołajkowa i tak właśnie powstała rozbieżność, wystawiając fakturę spojrzeli wyłącznie na umowę i poszło. Kontrola zarzuca bład w obliczeniu ceny. Próbuję się obronić ale chyba będę musiała przyjąć błąd na siebie

9

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

aaaa, bo myślałem że do 4000 zł dodane zostało 8% i cena w umowie to 4320 zł brutto

więc umowa realizowana po cenie ofertowej

10

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

tak tylko jak wytłumaczyć inna  stawkę w umowie i na fakturze

11

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

nie rozumiem umowa 4tys w tym 8% i faktura 4 tys w tym 8% czyli umowa zgodna z fakturą i ceną oferty brutto. Oferta zgodna brutto z umową więc w czym problem? Postepowanie poza pzp. możesz wybierać gdzie poprawić i jakie ceny ostateczne.

12

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

pewnie w formularzu ofertowym jest 4000 netto = brutto a na umowie i fakturze 3.703,70 + vat =4000

13

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

Postępowanie to przetarg nieograniczony (kwota mała ale pieniądze unijne i po zsumowaniu postępowań musieliśmy ogłosić przetarg) Taj "jo" dokładnie w formularzu netto i brutto to jedna kwota tylko w formularzu jest zapis w tym stawka vat i wpisane 0%. Generalnie wartość brutto w żadnym przypadku się nie zmienia tylko zapisy dot. stawki podatki vat są rożne, w formularzu ofertowym 0, w umowie na fakturze 8.

14

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

chyba mała szkodliwość czynu, nie ma się za bardzo jak wytłumaczyć

15

Odp: Błędna stawka Vat na umowie

Jeśli nie odzyskują VAT, to niewielka.