1

Temat: Wadium na części

Przetarg podzielony na 3 części. Każda z części zabezpieczona ma zostać Wadium w wysokości 1100,00 zł razem 3300,00. Wykonawca wniósł Wadium w wysokości 3000,00 czyli zabrakło 300 zł. Przelew nie określa których części dotyczy Wadium.

Czy zamawiający:
może sam wybrać części które sa zabezpieczone Wadium?
wezwać do dodatkowych wyjaśnień wykonawcę który sam określi te części?
wykluczyć wykonawcę ze wszystkich części?

2

Odp: Wadium na części

c

każda inna opcja stanowi negocjacje. Chyba, że Wykonawca złożył ofertę tylko dla 2 części

3

Odp: Wadium na części

życie pisze niepojęte historie

4

Odp: Wadium na części

skoro mowa o historiach - trzeba przed wykluczeniem dokładnie przeczytać ofertę, czy gdzieś w treści Wykonawca nie wpisał na jakie części składa ofertę, albo na jakie części wpłacił wadium.

5

Odp: Wadium na części

nooo,  jestem ciekaw na jakie części złożył, czy na wszystkie?

Raczej to na jakie części złożył to podstawowa sprawa która powinna być możliwa do ustalenia w ofercie.

no a jak na wszystkie to co wtem?

6

Odp: Wadium na części

Jesteśmy przed otwarciem ofert więc na razie czekam. Znam jedynie kwotę wadium bo już jest na koncie, a oferta będzie na 100% na wszystkie części.

7

Odp: Wadium na części

może 300 będzie w gwarancji wink

8

Odp: Wadium na części

Sprawa raczej jasna. Łatwiej napisać czego nie może Zamawiający:

1) określić za wykonawcę, których części dotyczy wpłacona kwota (jeszcze czego);
2) wezwać wykonawcę do dodatkowych wyjaśnień -żeby ten mając info z otwarcia, a nawet wgląd w oferty - zdecydował sobie na spokoju, w którą część wchodzi - (absurd).

zostaje zatem tylko trzecia możliwość. Zwłaszcza biorąc pod uwagę pewne info, że składał na 3 części - -oferta nie zabezpieczona wadium.

9

Odp: Wadium na części

cos poszperałem, jest tu materiał do wykorzystania, wynika że wykluczenie w odniesieniu do wszystkich części



https://www.saos.org.pl/judgments/201907

10

Odp: Wadium na części

O!  Świetne orzeczenie. Dziękuję wam za pomoc.

11

Odp: Wadium na części

Oferta w kosz smile

12

Odp: Wadium na części

mojemu prawnikowi kiedyś się w opinii wyrwało, że "taką ofertę należy odesłać"

13

Odp: Wadium na części

a podał podstawę:)
Temat jednoznaczny jaśli z oferty wynika złożenie jej na 3 częśći to znaczy, że żadna nie jest zabepieczona wadium na warunkach Z.