1

Temat: robota budowlana

Ogłaszając przetarg na robotę budowlaną poniżej progu liczę zgodnie z ustawą termin 14 dni (z dniem publikacji i otwarcia w sumie 16 dni) -  jeżeli 14 dzień przypada na dzień roboczy, ale wolny mojego zakładu od pracy, ale zaznaczam ze nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy to czy mogę go wliczyć i następnego dnia roboczego zrobić otwarcie?

2

Odp: robota budowlana

Możesz wyznaczyć termin składania i otwarcia ofert dłuższy niż minimalny określony w ustawie. Nie musisz kurczowo trzymać się 14 dni.

3

Odp: robota budowlana

Art. 86.2 Pzp.

4

Odp: robota budowlana

wiem, ze mogę sobie wyznaczyć dłuższy termin, ale bardzo zależy na czasie.
Z odpowiedzi Marcela rozumiem, ze mogę, tak?

5

Odp: robota budowlana

Ale co możesz, bo ja nie wiem?

6

Odp: robota budowlana

to, ze jak 14 dzień jest dniem roboczym (mój zakład ma wolne), to następnego mogę zrobić otwarcie?

7

Odp: robota budowlana

Nie, trzeba wyznaczyć termin składania taki aby można było otworzyć w tym samym dniu.

8

Odp: robota budowlana

przepraszam i.. nie denerwuj się, ale nie rozumiem

9

Odp: robota budowlana

Wyznaczyliście termin składania ofert na dzień wony od pracy czy jak?, jeżeli po prostu wypada wam składanie na dzień wolny od pracy to wyznaczcie następny i gra, bo albo ja mam zaćmienie już przy piątku albo nie wiem już co smile

10

Odp: robota budowlana

nie!,  chodziło mi o to czy 14 dzień (czyli minimalny okres na jaki musi wisieć ogł i SIWZ na BIPIE) moze przypadać na dzień wolny od pracy akurat mojegpo zakładu (zaznaczam ze jest to dzień roboczy) i... 15 dnia spokojnie robię otwarcie

11

Odp: robota budowlana

Powiem Ci, że ja też nie wiem o co kaman???

12

Odp: robota budowlana

Składanie i otwarcie ma być tego samego dnia, więcej z wątku już nie wiem.

13

Odp: robota budowlana

14 dni kalendarzowych a nie roboczych, są dwie szkoły nie liczysz dnia wszczęcia  a liczysz dzień otwarcia ( ja nie liczę ani tego ani tego czyli pełne 14 dni wisi ) łopatologicznie ogłaszam 31 X.2014  - 15 listopad otwarcie

14

Odp: robota budowlana

anka napisał/a:

nie!,  chodziło mi o to czy 14 dzień (czyli minimalny okres na jaki musi wisieć ogł i SIWZ na BIPIE) moze przypadać na dzień wolny od pracy akurat mojegpo zakładu (zaznaczam ze jest to dzień roboczy) i... 15 dnia spokojnie robię otwarcie

a gdzie złożą oferty i komu jak zakład zamknięty??