1

Temat: warunek czy kryterium

mam ogłosić przetarg na przebudowę budynku (z dofinansowaniem UE) który jest w Wojewódzkie i Gminnym rejestrze zabytków (nie jest w ewidencji) czy mogę postawić warunek doświadczenia kierownika budowy czyli np że był kierownikiem na co najmniej jednym obiekcie wpisanym do ewidencji lub rejestru?? na razie przygotowałem wersję że jego doświadczenie będzie stanowiło kryterium oceny co myślicie??

2

Odp: warunek czy kryterium

Raczej bym nie ryzykował.

3

Odp: warunek czy kryterium

warunek doświadczenia powinien się odnosić do wykonawcy a nie do kierownika,

do kierownika to warunek odnoszący się do osób którymi wykonawca będzie dysponował, wtedy opisujemy wymagane kwalifikacje i doświadczenie tej osoby,

a jako kryterium doświadczenie tej osoby też bym nie wpisywał

4

Odp: warunek czy kryterium

"a jako kryterium doświadczenie tej osoby też bym nie wpisywał" dlaczego? w wielu przetargach widziałem że jako kryterum stosuje się doświadczenie kierownika robót albo projektanta

5

Odp: warunek czy kryterium

5) organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia, jeżeli mogą mieć znaczący wpływ na jakość wykonania zamówienia;

a masz rację Jo

6

Odp: warunek czy kryterium

Mnie nie chodzi o powyższe a o kierownika który ma doświadczenie przy nadzorowaniu nad obiektami wpisanymi do ewidencji skoro masz obiekt tylko w rejestrze.

7

Odp: warunek czy kryterium

dopuszczone jest i ewidencja i rejestr gdybym w pisał tylko do ewidencji to ten który miał doświadczenie przy budynku w rejestrze  (jakby wyższy poziom) nie mógłby startować