#1 2007-11-18 21:12:27

kaczka
Poziom II

Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

W postępowaniu w trybie zapytania o ceną złożone zostały cztery oferty. Jedna z nich zawiera liczne błędy: dokumenty zostały złożone jako kserokopie, formularz cenowy i ofertowy posiada kserokopie podpisów osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawcy. Do oferty załączono dokument, w którym wykonawca zastrzega, iż nie jest związany ofertą (jak wymagano W SIWZ) 30 dni a raptem 6. Niestety ten dokument także nie został opatrzony podpisem. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy wezwać wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących oferty, czy wezwać do uzupełnienia dokumentów (tj. formularza oferty i formularza cenowego)? Czy może od razu odrzucić ofertę, ponieważ mimo uzupełnienia dokumentów będzie podlegała odrzuceniu. Nie spełni bowiem wymogów SIWZ - z uwagi na zastrzeżenie wykonawcy o liczbie dni związania ofertą. Proszę o bardzo pilną odpowiedź

Offline

 

#2 2007-11-18 21:15:46

Marko
Poziom X

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Od razu i to z conajmniej 2 powodów


Marko

Offline

 

#3 2007-11-19 07:13:39

kaczka
Poziom II

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Dzieki za odpowiedz, ale czy możesz nieco konkretniej.

Offline

 

#4 2007-11-19 08:00:15

Marko
Poziom X

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

No przecież sam napisałeś konkretnie wiec po co mam powtarzać smile
Powody:
oferta nie podpisana
zbyt krótki termin związania ofertą


Marko

Offline

 

#5 2007-11-29 11:15:26

hamerek
Poziom IX

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

a to może z innej beczki
zamawiający wezwał do uzupełnienia dokumentów, pismo przyszło faksem o 16.14 a termin został wyznaczony na następny dzień na 10.00
czy waszym zdaniem można oprotestować zbyt krótki termin na uzupełnienie??
chodzi o wykazy więc trochę pracy będzie to wymagało.
dodam że pracujemy od 9 do 17 (o czym zamawiający oczywiście wiedzieć nie musi)

Moim zdaniem nie, ale ktoś się uparł i chętnie poznam wasze zdanie.

Pozdrawiam
Marlena

Offline

 

#6 2007-11-29 11:18:41

Marko
Poziom X

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Moim zdaniem można.


Marko

Offline

 

#7 2007-11-29 11:32:51

hamerek
Poziom IX

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Marko napisał:

Moim zdaniem można.

uzasadnienie?? na jaki artykuł się powołać??

Offline

 

#8 2007-11-29 11:42:05

madziulek
Poziom X

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Vide art.180  PZP smile

Offline

 

#9 2007-11-29 11:47:38

hamerek
Poziom IX

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

haha, wlasnie pisalam ze moc to mozna ale czy sa podstawy??...hihi

Offline

 

#10 2007-11-29 12:05:18

Kornelia
Poziom VIII

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Wszystko zalezy od sytuacji konkretnej. Czasem wykonawcy sa tacy....no, że po prostu cisnienie rośnie. Widać, że colowo "zapomnieli" o jakimś dokumencie itd. Dużo tez zależy od tego, czego uzupełnienie dotyczy i ile czasu na to potrzeba. Jeżeli chodzi o dokument, który wykonawca moze sam stworzyć smile), np. wykaz jakiś, oswiadczenie, to po co dawać kilka dni na to? Zwłaszcza, ze może Zamawiający chce jak najszybciej przetarg rozstrzygnać. Ale - jak mówię - wszystko zalezy od oceny kontretnej sprawy.

Offline

 

#11 2007-11-29 12:06:47

Kornelia
Poziom VIII

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy - czas na napisanie protestu na zbyt krótki termin na uzupełnienie to nie problem? Dziwne tongue

Offline

 

#12 2007-11-29 13:09:36

Piotrek
Poziom X

Re: Wezwanie do uzupełnienia dokumentów

hamerek napisał:

pismo przyszło faksem o 16.14 a termin został wyznaczony na następny dzień na 10.00

To i tak dobrze, że nie wyznaczono terminu na ten sam dzień o 17.00 big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie