1

Temat: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

Witam,
Zamawiający w SIWZ określił termin wykonania: " od dnia podpisania umowy do dnia xxx",
w ogłoszeniu unijnym: od dnia xxx (i tu konkretna data) do dnia xxx". Czy jest to naruszenie art. 40 ust. 6 w związku z art. 36 ust. 1 pkt 4 Pzp?
Zaznaczam, że termin zakończenia jest zgodny, różnice występują w terminie początkowym. I teraz pytanie czy przekazane wykonawcom informacje są spójne czy sprzeczne? Znalazłam komentarz, że termin wykonania, który obligo trzeba określić to termin, w którym realizacja zamówienia publicznego powinna się zakończyć (czyli termin początkowy nie jest istotny???).

2

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

Najważniejsza jest kwestia zakończenia oraz to że w ogłoszeniu było "od dnia podpisania umowy" bez wskazania konkretnej daty.

3

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

Jak dla mnie mogą to być dwa różne terminy i informacje nie są spójne. Nie można zrobić korekty?

4

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

Igulinka2014 napisał/a:

Witam,
Zamawiający w siwz określił termin wykonania: " od dnia podpisania umowy do dnia xxx",
w ogłoszeniu unijnym: od dnia xxx (i tu konkretna data) do dnia xxx". Czy jest to naruszenie art. 40 ust. 6 w związku z art. 36 ust. 1 pkt 4 Pzp?
Zaznaczam, że termin zakończenia jest zgodny, różnice występują w terminie początkowym. I teraz pytanie czy przekazane wykonawcom informacje są spójne czy sprzeczne? Znalazłam komentarz, że termin wykonania, który obligo trzeba określić to termin, w którym realizacja zamówienia publicznego powinna się zakończyć (czyli termin początkowy nie jest istotny???).

Dobry komentarz - uważam podobnie aczkolwiek są i głosy przeciwne - termin rozpoczęcia ważny dla mnie nie jest - a np. co będzie jeśli zawarcie umowy wypadnie po upływie tego terminu??? wink

5

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

Końcowy termin -  brak naruszenia.

6

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

a czy przypadkiem nie jest tak że w ogłoszeniu o zamówienie w DUUE przy wypełnianiu należy coś wpisać w rubryce realizacja zamówienia od ....

bo do wyboru jest tylko data a więc nawet jak w SIWZ jest wpisane do dnia zawarcia umowy do XX-XX-XXXX to nie ma opcji żeby w ogłoszeniu tak wpisać a coś trzeba żeby dalej przystąpić do wypełniania innych sekcji ogł.

7

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

tak właśnie jest

8

Odp: tożsamość terminu wykonania w SIWZ i ogłoszeniu

Gordon napisał/a:

a czy przypadkiem nie jest tak że w ogłoszeniu o zamówienie w DUUE przy wypełnianiu należy coś wpisać w rubryce realizacja zamówienia od ....

bo do wyboru jest tylko data a więc nawet jak w SIWZ jest wpisane do dnia zawarcia umowy do XX-XX-XXXX to nie ma opcji żeby w ogłoszeniu tak wpisać a coś trzeba żeby dalej przystąpić do wypełniania innych sekcji ogł.

Tak, ale to nie zwalnia Zamawiającego z obowiązku zapewnienia spójności informacji, jest przecież "worek" Informacje dodatkowe, gdzie można wpisać wszystko. Poza tym termin początkowy może mieć znaczenie z punktu widzenia czasu przeznaczonego na realizację zamówienia.