1

Temat: Ogłoszenie w DzUUE

Jak długo teraz trwa publikacja ogłoszenia w Dz.UUE od dnia przesłania? Nie wiem kiedy ogłoszenie wysłać by nie wpaść na sobotę.

2

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

7 dni

3

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

o Matko

4

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Eee tam nie 7 dni, w tym roku jak wysyłałem to max 4 dni.

5

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

wychodzi mi więc że najlepiej wysłać albo w piątek albo w poniedziałek smile

6

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Dokładnie tak.

7

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Możesz wysłać w najdogodniejszy dla siebie dzień, taki, który Ci pasuje. Na to kiedy się ukaże ogłoszenie nie masz wpływu, bywa to różnie, zwykle 4-5 dni. Jeśli ukaże się w sobotę? Trudno, kontrolujący nie ma nic do gadania, w sobotę zwykle biura są zamknięte. Ja bardzo często miałam sytuacje, że ogłoszenie ukazywało się w sobotę. Po przyjściu do pracy w poniedziałek normalnie zamieszczam na swojej stronie i cześć.
Można sobie zrobić notatkę służbową.

8

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Zgodnie z przepisami ustawy Pzp specyfikacja istotnych warunków zamówienia winna być udostępniona na stronie internetowej zamawiającego od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Udostępnienie tego dokumentu w innym terminie, tj. po dniu, w którym nastąpiła publikacja ogłoszenia o zamówieniu, będzie stanowiło naruszenie dyspozycji przepisu art. 42 ust. 1 ustawy Pzp.

9

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

dla mnie sobota jest dniem wolnym i wolę przesyłać tak by się w sobotę nie martwić. Umieszczenie swiz w innym dniu niż opublikowanie ogłoszenia - jak Marcel pisze - będzie naruszeniem, niestety.

10 (edytowany przez bkk 2015-04-09 06:54:14)

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Teoretycznie Marcel masz rację, patrząc literalnie jest to naruszenie ustawy.
Jednak z praktycznego punktu nie da się ustalić dni, w które wysyłamy ogłoszenia do Unii. Ogłoszenia często wysyła się w dogodnym terminie, kiedy pasuje to Zamawiającemu (terminy). Nie można ustawić sztucznych zasad: wysyłamy ogłoszenia do Unii tylko w czwartki i piątki, żeby uniknąć ukazania się w sobotę. Przecież to absurd.
Nie jest winą Zamawiającego, że w sobotę instytucje państwowe są nieczynne i nie można się do nich dostać, aby zamieścić ogłoszenie na stronie Zamawiającego.

11

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Absurdów jest wiele w ustawie, to jeden z wielu.

12

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

Cieszę się, że się ze mną zgadzasz wink

13

Odp: Ogłoszenie w DzUUE

nigdy nie miałam ,żadnej korekty z tego tytułu, a były takie sytuacje dwa razy trochę rozsądku i nie dajmy się zwariować Polska to dziki kraj...