• Index
  •  » FAQ
  •  » Unieważnienie przetargu

#1 2007-11-05 12:52:49

Amator
Poziom I

Unieważnienie przetargu

Czy może mi ktoś odpowiedzieć jak powinna postąpić komisja przetargowa w następującej sytuacji:
- przetarg nieograniczony na zakup sprzętu komputerowego;
- był to drugi przetarg (w pierwszym nikt nie złożył oferty);
- jedyne kryterium oceny ofert - najniższa cena - 100%;
- zwycięzka oferta jest 15% DROŻSZA niż cena zamawianego sprzętu w sprzedaży detalicznej na rynku ogólnodostępnym.

O tym, że cena na rynkowa jest o wiele niższa od ceny oferowanej przez zwycięzcę poinformowałem komórkę zamówień publicznych mojej instytucji przedstawiając jednocześnie 17 sklepów detalicznych (tradycyjnych i internetowych) spełniających wszystkie wymogi i oferujących niższe ceny.
W odpowiedzi usłyszałem, że nie można odstąpić od zawarcia umowy ze zwycięzcą przetargu bez względu na przedstawione fakty. Odbyło się to następnego dnia po otwarciu ofert i przed podpisaniem umowy.
Proszę o odpowiedź czy postępowanie komisji było zgodne z prawem i czy rzeczywiście w takiej sytuacji nie można unieważnić przetargu i dokonać zakupu na wolnym rynku.
Z góry Dziękuję

#2 2007-11-05 14:08:02

Piotrek
Poziom X

Re: Unieważnienie przetargu

Liczy się kwota, którą zamawiający przeznaczył na to zamówienie i podał na otwarciu ofert. Jeśli cena oferty mieści się w tej kwocie to trzeba podpisać umowę.

• Index
  •  » FAQ
  •  » Unieważnienie przetargu

Stopka forum