1

Temat: DUUE

Co jeśli wartość przetargu wyniosła 214 tyś euro netto i nie dałem ogłoszenia do DUUE ? Muszę unieważnić?

2

Odp: DUUE

W pierwszej kolejności trzeba wysłać do DUUE, a później cała reszta, w innym wypadku postępowanie to klapa.

3

Odp: DUUE

A postępowanie jest w trakcie, czy już po otwarciu ofert ??.

4

Odp: DUUE

Nie zawarłem jeszcze umowy i teraz informuje Wykonawców o nieważności postępowania i cała bajka od początku?

5

Odp: DUUE

Właśnie tak. Brak alternatywy dla unieważnienia. I cała bajka od początku.

6 (edytowany przez zielony26 2014-06-25 09:22:09)

Odp: DUUE

Darek poinformowałem Wykonawców o wyborze oferty i wyznaczyłem termin na zawarcie umowy.
Ta wartość 207 tyś jest netto dla usług tak? Bo już się pogubiłem.

7

Odp: DUUE

Tak - 207 000 dla usług - czyli masz więcej o 7 tys. - hmmmm - jak by Ci tu powiedzieć .... a publikowałeś gdzieś wartość zamówienia ?? - (SIWZ, ogłoszenie) ....

8

Odp: DUUE

To byłoby jakieś wyjście, ale bezpieczne pod warunkiem, że jakaś oferta/y jest pon. 207 tys. Ogłoszenie do BZP przekazałeś?

9

Odp: DUUE

nie nigdzie

10

Odp: DUUE

psz napisał/a:

....., że jakaś oferta/y jest pon. 207 tys. Ogłoszenie do BZP przekazałeś?

To jest akurat względne - szczególnie przy usługach.

11

Odp: DUUE

Czyli jak nigdzie nie publikowałem to .... wink

12

Odp: DUUE

Darek W. napisał/a:
psz napisał/a:

....., że jakaś oferta/y jest pon. 207 tys. Ogłoszenie do BZP przekazałeś?

To jest akurat względne - szczególnie przy usługach.

Ale po co ładować kogoś na wysokiego konia?
Jak była jakaś oferta poniżej progu to ok. Jak nie było to nie kombinować.

13

Odp: DUUE

były dwie oferty poniżej.

14

Odp: DUUE

AA, czyli był błędny szacunek. Trzeba poprawić wink

15

Odp: DUUE

Ooo właśnie błędny szacunek wink poprawie kalkulację i jedziemy z umową.
Bocian jesteśmy uratowani;););)

16

Odp: DUUE

Widzę to tak, skoro opcja 1 może nie wchodzić w grę ?

Przesłanka określona w art. 93 ust. 1 pkt 7 występuje w sytuacji, gdy postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Z żądaniem unieważnienia umowy może wystąpić każdy, kto ma w tym interes. Wady w rozumieniu art. 93 ust. 1 pkt 7 zostały wymienione w art. 146 ust. 1 (z uwzględnieniem ust. 2). Wykładnia celowościowa przepisu art. 93 ust. 1 pkt 7 prowadzi do wniosku, że niemożliwa do usunięcia wada uniemożliwiająca zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego to każda niedająca się usunąć wada uniemożliwiająca zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
Art. 146. 1. Umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający:
2)   ??. albo nie przekazał ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.

W tym przypadku nie przekazano ogłoszenia, został dokonany wybór i wyznaczono termin na zawarcie umowy.

Wybór opcji smile jak zwykle pozostaje na zamawiającym.

17

Odp: DUUE

Z szacunkiem to nie tylko my mamy kłopoty

"Rząd AWS-UW, na czele którego stał Jerzy Buzek, prywatyzował, co się dało. W 1999 roku minister skarbu w tym rządzie, Emil Wąsacz, sprzedał za 3 mld zł 30 proc. akcji państwowego PZU konsorcjum holenderskiej firmy Eureko i rodzimego BIG Banku Gdańskiego. Z wyceną PZU był istny cyrk. Jak wynika ze sprawozdania sejmowej komisji śledczej do zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU, powołani przez ministra doradcy zaczęli od 2 mld zł, po gwałtownych protestach w Sejmie podwoili tę kwotę i w końcu doszli do 10 mld zł. Tymczasem wartość aktywów spółki PZU SA i jej spółek zależnych wynosiła wtedy 28 mld zł, a niezależni eksperci szacowali wartość rynkową całej firmy na 34-52 mld zł." smile

18

Odp: DUUE

Darek teraz tak na poważnie. Poprawię kalkulację zawrę umowę zgodnie wyznaczonym terminem i wszystko będzie ok. Pracownik, który przekazał mi kalkulacje mógł zrobić "literówkę" i wyszła większa kwota. Do protokołu wstawię poniżej 207 tyś i po sprawie

19

Odp: DUUE

Popraw szacunek i działaj dalej a będzie ok, jeżeli jest taka możliwość.

20

Odp: DUUE

jest. tak jak pisałem oferty się mieszczą w kwocie "poniżej DUUE" wygrywa najniższa cena. jest tylko pomyłka przy szacunku.
dziękuje za pomoc.