51

Odp: sprawozdanie

czyli doszliśmy do:
1/ umowy na najem pomieszczeń dla jedn terenowych zawarte x lat temu nie ujmujemy w sprawozdaniu,
2/ umowy ustne = rozp cenowe poniżej 14 000 z danego roku ujmujemy,

/tylko do wyjątkowych zapytań spisuje umowę, na 5000 pln nie podpisuje umowy np na zakup łyżeczek/

52

Odp: sprawozdanie

czyli tylko umowy zawarte w 2013 roku plus zakupy za rok 2013 poniżej 14 tys. euro minus zamówienia powyżej 14 tys., które będą wykazane odrębnie

i tak wychodzi na to, że spędzę sto lat na spisywaniu wartości z faktur sad

a tak na marginesie mam pytanie, jeśli postępowanie przeprowadzono w trybie ustawowym, bo z szacunków wynikała wartość w okolicach kwoty pow. 14 tys. euro, ale złożone oferty były poniżej progu, to gdzie udzielone zamówienia o takiej wartości wykazywać?

53

Odp: sprawozdanie

Powyżej. Liczy się szacunek.

54

Odp: sprawozdanie

dziękuję smile

55

Odp: sprawozdanie

tylko tera pytanie, który oferent wskaże podwykonawstwo (oczywiście jeśli nie będzie miał nacisku z dołu?)

56

Odp: sprawozdanie

Tak się zastanawiam ile jednostek realizujących tylko zamówienia do 14tys nie złoży sprawozdania. Np szkoły, małe urzędy (inspektoraty) i wiele innych.
Z kim nie rozmawiam z tej drobnicy to jest zaskoczony nowym obowiązkiem.

57

Odp: sprawozdanie

A kto miałby tę drobnicę pod tym kątem kontrolować?

58

Odp: sprawozdanie

czy juz wiadomo co z tymi dotacjami?ujmujecie je w sprawozdaniu jak takowe udzielaliście szkołom, organizacjom pozarządowym?

59

Odp: sprawozdanie

u nas są dotacje cleowe i podmiotowe czy o takich mówi pkt II.17 sprawozdania??

60

Odp: sprawozdanie

Pojęcie dotacji znajduje się w ustawie o finansach publicznych. Wyszczególnia się tam również różne rodzaje dotacji. Pomocny może być również leksykon budżetowy.
Pzp używa słowa "dotacja" także niezależnie jaki jest to rodzaj, jest to nadal dotacja.

61

Odp: sprawozdanie

A jak podać kwotę udzielonej dotacji? Netto? Nie jesteśmy vatowcami, więc jak to policzyć...

62

Odp: sprawozdanie

Może pomocna będzie opinia zamieszczona na stronie UZP dotycząca rocznego sprawozdania.

63

Odp: sprawozdanie

nic nie ma w tej opinii przeciez

64

Odp: sprawozdanie

Sami nie wiedzą LOL! :-D
Idę w piątek na szkolenie w tej sprawie....
i jeśli mi będzie pasować strategia to tak zrobię :-)

65

Odp: sprawozdanie

to czekamy na tą strategie:-)

66

Odp: sprawozdanie

Witam, miałem wczoraj szkolenie z tego zakresu, nie jest tak tragicznie ale robota mnie przeraża, jej ogrom.

67

Odp: sprawozdanie

czy opłatę przynależności do związku pracodawców należy wykazywać w sprawozdaniu?

68

Odp: sprawozdanie

Marcel może coś szerzej?:-)

69

Odp: sprawozdanie

Cała sprawa opiera się na poprawnym zliczeniu wydatków i jak je zakwalifikować, co z czym, trzeba pomęczyć księgowość tam sam wydatki o których pojęcia nie miałem, ale musiałem długo ciągnąć za język smile

70

Odp: sprawozdanie

Marcel napisał/a:

Cała sprawa opiera się na poprawnym zliczeniu wydatków i jak je zakwalifikować, co z czym, trzeba pomęczyć księgowość tam sam wydatki o których pojęcia nie miałem, ale musiałem długo ciągnąć za język smile

A czy księgowość miała możliwość ustalenia kwoty wydatków netto, czy tylko brutto?

71

Odp: sprawozdanie

Justine napisał/a:
Marcel napisał/a:

Cała sprawa opiera się na poprawnym zliczeniu wydatków i jak je zakwalifikować, co z czym, trzeba pomęczyć księgowość tam sam wydatki o których pojęcia nie miałem, ale musiałem długo ciągnąć za język smile

A czy księgowość miała możliwość ustalenia kwoty wydatków netto, czy tylko brutto?

U MNIE TYLKO BRUTTO WIEC NIC MI NIE DAJE INFORMACJA  Z KSIEGOWOSCI

72 (edytowany przez Justine 2014-01-22 10:15:40)

Odp: sprawozdanie

Marta napisał/a:
Justine napisał/a:
Marcel napisał/a:

Cała sprawa opiera się na poprawnym zliczeniu wydatków i jak je zakwalifikować, co z czym, trzeba pomęczyć księgowość tam sam wydatki o których pojęcia nie miałem, ale musiałem długo ciągnąć za język smile

A czy księgowość miała możliwość ustalenia kwoty wydatków netto, czy tylko brutto?

U MNIE TYLKO BRUTTO WIEC NIC MI NIE DAJE INFORMACJA  Z KSIEGOWOSCI

no właśnie, a przecież w sprawozdaniu ma być netto... No to jak zrobi rzetelną informację?
Czarno to widzę

73

Odp: sprawozdanie

Niestety mają tylko brutto, więc klapa.

74

Odp: sprawozdanie

Kto jak kto, ale księgowość wie w s z y s t k o  na temat finansów.
No to skąd pozyskać
informacje?

75

Odp: sprawozdanie

u mnie od poszczegolnych wydzialow-ci co wydawali kase
a od 01.01.2014 przychodza do zamówien publicznych z kazda fakturka, rachunkiem ,umowa i pracownik ZP odnotowuje sobie na biezaco w ciagu roku kwoty netto z tych faktur,rachunkow,umow.